75 pytań z wiedzy ogólnej. Podejmiesz wyzwanie?

75 pytań z wiedzy ogólnej
75 pytań z wiedzy ogólnej

Quizy z wiedzy ogólnej to doskonałe narzędzie do sprawdzenia, ile wiemy o otaczającym nas świecie. Jesteś gotowy na wyzwanie? W takim razie mamy dla Ciebie pięć quizów, w których łącznie zadamy Ci 75 pytań z różnych dziedzin.

Na poniższej liście umieściliśmy wyłącznie quizy, w których znajdują się stosunkowo łatwe pytania. Te trudniejsze zostawiamy na inną okazję. Póki co zapytamy Cię o rzeczy, o których na pewno uczyłeś się w szkole albo czytałeś w książkach.

75 pytań z wiedzy ogólnej. Sprawdź swoją wiedzę

Żaden z tych pięciu quizów nie powinien stanowić dla Ciebie wyzwania nie do przejścia, ale nie przejmuj się, jeśli nie zdobędziesz maksymalnej liczby punktów.

Testy wiedzy mają to do siebie, że znajdują się w nich zarówno bardzo łatwe pytania, jak i te nieco bardziej skomplikowane, a czasem też podchwytliwe.

Nasza rada przed rozpoczęciem zabawy? Postaraj się rozwiązywać quizy w miejscu, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Przypominamy: przygotowaliśmy aż 75 pytań z wiedzy ogólnej, więc przyda Ci się koncentracja.

Wyłącz muzykę, a jeśli pomaga Ci ona w koncentracji, włącz coś, co nie będzie Cię rozpraszać. Uważnie czytaj wszystkie pytania, żeby nie popełnić prostych błędów.

nauka dzięki quizom online
Sprawdzaj wiedzę i ucz się z quizami online

Czy to wystarczy, żeby w każdym z poniższych quizów wiedzy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tego nie wiemy, ale jednego jesteśmy pewni: bez podstawowej wiedzy o świecie nie ma na to szans. Quizy te pokażą więc, czy wiesz o świecie wystarczająco dużo czy może masz pewne braki, nad którymi powinieneś popracować.

75 pytań z wiedzy ogólnej – na ile z nich odpowiesz?

Nasze quizy ogólne to również doskonałe narzędzie do tego, żeby sprawdzić, ile jeszcze pamiętamy ze szkoły. Ale jesteśmy przekonani, że dowiesz się z nich też czegoś nowego. I to właśnie dlatego zachęcamy Cię, żeby przyłączyć się do naszej quizowej zabawy. Gotowy? Czas start!


QUIZ I: Pytania z wiedzy ogólnej, na które powinieneś odpowiedzieć bezbłędnie

Ten quiz to przegląd najróżniejszych pytań dotyczących zarówno wiedzy o Polsce, jak i wiedzy o świecie. Znajdziesz w nim pytania, na które odpowiesz z łatwością i bez zastanowienia.

Część pytań dotyczy geografii, część historii, są też pytania dotyczące sportu i sportowców. Wszystko po to, żeby sprawdzić, ile tak naprawdę wiesz o świecie.


QUIZ II: Ten test dla każdego Polaka powinien być łatwizną. Ale nie jest

Przyznajemy – w tym quizie dominują pytania geograficzne. Są one jednak na tyle proste i związane z naszym krajem, że uznaliśmy je za wiedzę obowiązkową. Wydaje nam się, że każdy obywatel naszego kraju powinien rozwiązać ten quiz z łatwością.

Jeśli wiesz, jaka miejscowość była pierwszą stolicą Polski, możesz sobie dopisać jeden punkt z piętnastu możliwych do zdobycia.


QUIZ III: Wiedza ogólna – QUIZ, który każdy powinien przejść bez problemu

Ten test to prawdziwa mieszanka pytań. Umieściliśmy w nim pytania dotyczące rozmaitych kategorii tematycznych, m.in.: astronomii, filmu, anatomii, przyrody czy historii powszechnej.

Zdobycie 100% nie powinno być wielkim problemem, ale uwaga: w quizie są 2-3 pytania, które mogą wydawać się podchwytliwe. Chcesz sprawdzić, czy będziesz w stanie odpowiedzieć na nie prawidłowo?


QUIZ IV: 15 pytań, na które wstyd nie znać odpowiedzi [QUIZ]

W tym quizie przyda się znajomość anatomii człowieka i podstawowych pojęć z zakresu geografii. Ale przygotowaliśmy też kilka niespodzianek.

W teście znajdują się też pytania dotyczące m.in. przepisów ruchu drogowego czy skrótów używanych często w korporacyjnych wiadomościach mejlowych. Sprawdźmy, czy poradzisz sobie na 100% ze wszystkimi pytaniami, które przygotowaliśmy.


QUIZ V: 15 pytań, na które powinien odpowiedzieć każdy dorosły

Strefa klimatyczna Polski, liczba stanów w Stanach Zjednoczonych, rok zakończenia II wojny światowej. Jeśli nie odstraszają Cię te zagadnienia, to ten quiz powinieneś rozwiązać, odpowiadając prawidłowo na wszystkie pytania.

Co prawda nie wszystkim się to udaje, ale mamy nadzieję, że podołasz zadaniu. Jak Ci pójdzie z tym quizem? Sprawdźmy to.


Mamy nadzieję, że świetnie poradziłeś sobie ze wszystkimi quizami w wiedzy ogólnej, które dla Ciebie przygotowaliśmy i udało Ci się odpowiedzieć na jak najwięcej spośród 75 pytań. Jeśli jeszcze Ci mało quizowania, zajrzyj do zakładki „Wiedza ogólna” i sprawdź, jakie quizy jeszcze na Ciebie czekają.

Jeśli lubisz rozwiązywać przygotowane przez nas quizy, polub nasz profil na Facebooku. Dzięki temu nie przegapisz żadnego z naszych testów. Kliknij „Lubię to!”.

piotr marek

Dodane przez Piotr Marek

Jestem pasjonatem piłki nożnej, miłośnik dobrej książki. Godzinami potrafię analizować przegrane mecze "moich" drużyn i krótkie formy autorstwa Julio Cortázara. Na ile-wiesz.pl tworzę quizy z wiedzy ogólnej, sportu i geografii, ale żadna kategoria mi nie straszna. Chcesz się skontaktować? Napisz wiadomość e-mail: piotrek@ile-wiesz.pl.

QUIZ: Ile wiesz o Francji?

Ile wiesz o Francji? Quiz wiedzy od „Rendez-vous z francuskim”

QUIZ: Tylko 1 na 89 osób potrafi odpowiedzieć na te pytania

Tylko 1 na 89 osób potrafi odpowiedzieć na te pytania. A Ty?