Quizy wiedzy ogólnej. Pięć testów, z których dowiesz się czegoś nowego

Quizy wiedzy ogólnej to doskonałe narzędzie do sprawdzania aktualnej wiedzy i uczenia się nowych rzeczy. Chcesz spróbować? Wystarczy, że wybierzesz jeden z quizów, które zamieściliśmy na poniższej liście. 

Quizy wiedzy ogólnej - 5 testów
Quizy wiedzy ogólnej - 5 testów

Ale od początku. Dlaczego w ogóle miałbyś rozwiązywać quizy? Odpowiedź jest prosta: Dzięki nim możesz ocenić, ile wiesz o otaczającym Cię świecie, a także dowiedzieć się czegoś nowego. Właśnie dlatego quizy są doskonałym narzędziem do nauki online.

Quizy to również – a może przede wszystkim – dobra zabawa. Dzięki nim czas spędzony przed ekranem laptopa lub telefonu komórkowego nie będzie czasem straconym. Jeśli więc masz poczucie, że wolny czas przepływa Ci przez palce, quizy mogą być wyjściem z tej patowej sytuacji.

Quizy wiedzy ogólnej. Czas dowiedzieć się czegoś nowego!

Na poniższej liście zamieściliśmy pięć quizów wiedzy ogólnej, o których można by napisać wiele, ale na pewno nie to, że są łatwe. Jasne, na niektóre pytania odpowiesz bez zastanowienia, ale część z nich jest niezwykle trudna. Będziesz musiał się sporo nagłówkować, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Oprócz tego, że w poniższych quizach zamieściliśmy w większości trudne pytania, musisz też wiedzieć, że mogą Cię one zaskoczyć tematyką. Jak sama nazwa wskazuje, zebraliśmy w nich różnorodne pytania z wielu zakresów tematycznych.

Quizy wiedzy ogólnej. Pięć testów, które nauczą Cię czegoś nowego

Przykłady? W poniższych quizach znajdą się zarówno pytania dotyczące geografii, jak i historii; zarówno na temat Polski, jak i świata; zarówno wymagające klasycznej wiedzy szkolnej, jak i logicznego myślenia. Nie przedłużajmy – poniżej pięć testów, z których dowiesz się czegoś nowego.


QUIZ I: Prawda czy fałsz? Tylko jeżeli urodziłeś się bystry, zgarniesz 100% w tym quizie

Tak lub Nie. W tym quizie trzeba wybrać tylko z tych dwóch odpowiedzi. Brzmi dziecinnie prosto, prawda? Niestety, to tylko złudzenie. Prawda jest taka, że żeby rozwiązać ten quiz naprawdę dobrze, trzeba być po prostu bystrym i mieć bardzo szeroką wiedzę ogólną. Czy jesteś w stanie to zrobić? Czy umiesz bezbłędnie odpowiedzieć na wszystkie 15 pytań w tym teście z wiedzy ogólnej? Tak czy Nie? Zaczynamy.


QUIZ II: Te pytania sprawdzą Twoją wiedzę ogólną

Quiz numer dwa to mieszanka pytań z praktycznie każdej dziedziny. Żeby zdobyć 100% punktów, musisz orientować się w: historii, geografii, geopolityce, anatomii, świecie kina czy skrótach językowych, używanych w korporacyjnej „gwarze”. Jak widać, tylko najlepsi będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania bez jakiejkolwiek pomyłki. Dołączysz do tego zacnego grona? Sprawdźmy to.


QUIZ III: Quiz dla bystrzaków. Tyko geniusz zdobędzie 15/15

Podobnie jak w poprzednim quizie, w tym trzeba zmierzyć się z pytaniami z różnych dziedzin. Nie będziemy wymieniać wszystkich. Napiszemy jedynie, że praktycznie każde pytanie dotyczy innego zagadnienia. Robi się ciekawie? W takim razie sprawdźmy, czy będziesz w stanie odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie przygotowane przez nas pytania.


QUIZ IV: Test z wiedzy ogólnej. Na te pytania odpowiedzą tylko najmądrzejsi

Tych 15 pytań sprawdzi Twoją wiedzę ogólną lepiej niż niejeden egzamin na studiach. Dość powiedzieć, że tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. Jeśli Twoja wiedza jest ponadprzeciętna i interesujesz się (z sukcesami!) otaczającym Cię światem, masz szanse na dobry wynik w naszym teście. Ale ostrzegamy: Nie należy on do najłatwiejszych. Mamy nadzieję, że ta recenzja Cię nie zniechęca. Możemy zaczynać?


QUIZ V: Są pytania, na które odpowiadasz bez zastanowienia. Ale nie tym razem

To jeden z naszych najtrudniejszych quizów. I choć pytania początkowo wydają się łatwe, nie daj się zwieźć. Część z nich jest bardzo podchwytliwa. Twoje zadanie polega więc na tym, żeby nie dać się złapać w pułapkę. Ale żeby to się udało, musisz być nie tylko inteligentny i obyty w świecie, ale też niezwykle czujny w czasie udzielania odpowiedzi. Chcesz sprawdzić, czy poradzisz sobie z tym zadaniem? W takim razie – do dzieła.


Quizy wiedzy ogólnej. A może łatwe pytania?

Mamy nadzieję, że powyższe quizy nie były dla Ciebie zbyt trudne. Jeśli jednak wolałbyś spróbować czegoś łatwiejszego, na pewno znajdziesz takie testy na stronie Ile Wiesz.

Podobało Ci się nasze zestawienie quizów wiedzy ogólnej? Jeśli tak, koniecznie zacznij obserwować nas na Facebooku. Dzięki temu nie przegapisz żadnego z naszych quizów – zarówno z wiedzy ogólnej, jak i pozostałych – z historii, geografii, świata kina czy sportu.

piotr marek

Dodane przez Piotr Marek

Jestem pasjonatem piłki nożnej, miłośnik dobrej książki. Godzinami potrafię analizować przegrane mecze "moich" drużyn i krótkie formy autorstwa Julio Cortázara. Na ile-wiesz.pl tworzę quizy z wiedzy ogólnej, sportu i geografii, ale żadna kategoria mi nie straszna. Chcesz się skontaktować? Napisz wiadomość e-mail: piotrek@ile-wiesz.pl.

Quiz o piłce nożnej

Quiz o piłce nożnej, który każdy fan tego sportu powinien przejść bez problemu

QUIZ: 15 postaci z dawnych bajek

15 postaci z dawnych bajek. Rozpoznasz je wszystkie?