Czy znasz przepisy ruchu drogowego? Możesz to sprawdzić, rozwiązując nasze quizy w temacie: nauka jazdy. Poniżej znajdziesz testy dotyczące znaków drogowych, pierwszeństwa przejazdy i innych przepisów o ruchu drogowym. Jesteś gotowy? No to w drogę.

Nauka jazdy. Znasz przepisy ruchu drogowego?

Planujesz wyrobienie prawa jazdy? Chcesz poćwiczyć przed egzaminem teoretycznym z przepisów ruchu drogowego? A może od dawna masz prawo jazdy i chciałbyś sprawdzić, ile jeszcze pamiętasz?

Niezależnie od tego, czy na którekolwiek z powyższych pytań odpowiesz „tak”, w naszych quizach z kategorii „nauka jazdy” znajdziesz wartościową wiedzę. A ta przyda Ci się nie tylko w czasie prowadzenia samochodu.

Przepisy ruchu drogowego powinien znać każdy – nie tylko kierowcy. Piesi, rowerzyści i osoby poruszające się na hulajnogach również powinny z łatwością rozpoznawać znaki drogowe oraz znać podstawowe przepisy o ruchu drogowym. A także być z nimi na bieżąco.

Nauka jazdy – quizy

W naszych quizach o przepisach ruchu drogowego znajdziesz różnorodne pytania. Na przykład:

  • Rozpoznaj znak drogowy ze zdjęcia
  • Wskaż, kto w danej sytuacji ma pierwszeństwo
  • Jakie ograniczenia prędkości obowiązują na określonych typach dróg?
  • Jakie jest obowiązkowe wyposażenie samochodu?

Jak widać, quizy wiedzy to nie tylko doskonałe narzędzie do sprawdzania teorii, ale też uczenia się rzeczy, które przydają się na co dzień. Dzięki quizom z zakresu „nauka jazdy” możesz na przykład przygotować się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy albo sprawdzić, ile jeszcze pamiętasz z czasów, kiedy taki egzamin zdawałeś.

„W 2020 roku do Policji zgłoszono 23 540 wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. W porównaniu z rokiem 2018, kiedy to miały miejsce 31 674 wypadki, liczba ta spadła o 8 134 wypadki (-25,7%), natomiast w porównaniu z 2019 rokiem, w którym zanotowaliśmy 30 288 wypadków, liczba ta spadła o 6 748 wypadków (-22,3%)” – wynika z oficjalnego raportu Polskiej Policji.

Quizy z przepisów ruchu drogowego

Dane te pokazują, że z roku na rok liczba wypadków w Polsce spada, ale nie oznacza to wcale, że jest na zadowalająco niskim poziomie. Obok takich przyczyn jak brawura czy jazda pod wypływem alkoholu, zakładamy że do części wypadków doszło na skutek nieznajomości przepisów ruchu drogowego.

I dlatego uważamy, że każda okazja – nawet w formie quizu, który w głównej mierze jest przecież formą rozrywki – jest dobra, żeby sprawdzić i przypomnieć sobie podstawowe przepisy ruchu drogowego. Jeśli jesteś tego samego zdania, życzymy powodzenia w rozwiązywaniu naszych quizów.

Pamiętaj też, że na stronie Ile Wiesz znajdziesz wiele quizów z różnych dziedzin i kategorii tematycznych. W zakładce quizy różne publikujemy najnowsze quizy wiedzy z rozmaitych dziedzin.