Testy z lektur szkolnych to nierozłączny element lekcji z języka polskiego. Rozwiąż nasze testy i sprawdź swoją wiedzę. Z naszymi quizami przygotujesz się do sprawdzianów i kartkówek.

Wszystkie testy z lektur znajdziesz tutaj: Test z lektury

Testy z lektur szkolnych - najnowsze testy

„Zemsta”, „Lalka”, „Pan Tadeusz”, „Syzyfowe prace”. Co wspólnego mają ze sobą te książki? Oczywiście, są to szkolne lektury, które uczniowie obowiązkowo muszą przeczytać na zajęcia z języka polskiego.

Co pamiętasz z lektur szkolnych?

Żeby sprawdzić, czy to zadanie zostało wykonane, nauczyciele często serwują uczniom sprawdziany i niezapowiedziane kartkówki z treści lektur. Jak się do nich przygotować? Najlepiej uważnie czytając wszystkie pozycje z listy szkolnych lektur.

Dodatkowo warto jednak sprawdzić, czy żaden istotny szczegół nie umknął naszej uwadze w trakcie lektury. Pomocne w tym będą nasze quizy, w których pytamy o mniej lub bardziej oczywiste kwestie dotyczące określonych książek.

W naszych testach z lektur szkolnych znajdują się pytania dotyczące ich treści, ale też okoliczności powstania i idei im przyświecających. Te bowiem są niejednokrotnie równie istotne co sama zawartość lektury.

Quiz z lektury – pożyteczna rozrywka dla każdego

Sprawdziany i klasówki to rzecz jasna nie jedyny powód, dla którego warto spróbować swoich sił w naszych testach ze szkolnych lektur. Dla tych, którzy szkołę mają dawno za sobą, to doskonała okazja, żeby powrócić myślami do szkolnych czasów.

Kto wie, być może jeden z naszych quizów przyczyni się do decyzji o ponownym przeczytaniu „Chłopców z placu broni”, Trylogii Sienkiewicza lub „Ani z Zielonego Wzgórza”, a co za tym idzie – odkrycia na nowo ich wartości, zawartego w nich przekazu i morałów?

Te quizy też mogą Cię zainteresować:

Niezależnie od motywacji, jaka Tobą kieruje, chcielibyśmy, abyś wiedział, że tworząc nasze testy zawsze kierujemy się tymi samymi zasadami.

Po pierwsze, dokładamy wszelkich starań, żeby pytania zawarte w quizach były jednoznaczne, a odpowiedzi nie zawierały jakichkolwiek błędów.

Po drugie, tworzymy je z myślą nie tylko o nauce, ale też rozrywce, bo mocno wierzymy w to, że testy nie muszą być nudne, a uczenie się nowych rzeczy i sprawdzanie wiedzy – monotonne.

Po trzecie, w naszych testach z lektur szkolnych zawieramy tylko takie pytania, które dotyczą wydarzeń istotnych dla fabuły i przekazu książki, pomijając te o nieistotne szczegóły i detale.

Test z lektury

Mamy nadzieję, że ta sztuka nam się udaje i że takie podejście sprawi, że nasze testy uznasz za interesujące i warte rozwiązywania. Strona ta powstała wszak nie tylko po to, żeby sprawdzać wiedzę, ale też za pomocą quizów uczyć się codziennie nowych rzeczy.